O nas

radomsko-fotograf-fotografia-slubna

Radomsko – zawód fotograf. Czyli trochę przewrotnie „O Nas”

Tytuł nawiązuje oczywiście do piosenki Myslovitz – zawód fotograf. Jednak sam tekst nie bardzo opisuje to czym jest nasz zawód. To znaczy jest w nim nieco racji, ale porównania do wampira jednak do nas nie pasują (raczej lubimy słońce). Trafionym jest powiedzenie że żywimy się wizerunkami. Chociaż nie w taki sposób jak w piosence. Utrwalenie kogoś na kliszy… znaczy na zdjęciu – wybaczcie stare nawyki fotografa wyjadacza – oznacza zrozumienie tego kogoś. Dobre zdjęcie osoby nie może powstać bez nici porozumienia i empatii z drugim człowiekiem. O dziwo zdjęcia architektury, natury czy nawet przedmiotów codziennego użytku (czyli fotografia reklamowa, katalogowa) też potrzebuje tego zrozumienia. Nie tylko z konieczności stosowania ludzkiej estetyki czy też świadomego jej łamania i przekraczania. Potrzeba tego aby przemówić do drugiego człowieka uniwersalnym językiem.

Radomsko, zawód fotograf, wybór.

Radomsko i fotografia to nasze wybory. Jesteśmy częścią społeczności miasta Radomska. Udzielamy się w Towarzystwie fotograficznym im. Edmunda Osterloffa. Wspieramy inicjatywy kulturalne Miejskiego Domu Kultury. Pomagamy w działaniu Miejskiego Teatru Źródło.

Wszędzie tam staramy się dać to co najlepsze z naszej fotograficznej pasji.

Cezariusz Belica

Fotografia towarzyszy mi już prawie 30 lat. Najpierw były zabawy prostymi analogami i ciemnią. Teraz moje zabawki wyglądają bardziej profesjonalnie, a ciemnie zamieniłem na komputer. Cały czas z niezmiennym zaangażowaniem robię to co kocham – fotografuje. Tak jak zmieniła się fotografia, tak zmieniły się wyzwania które przed nami stoją. Kiedy pierwszy raz fotografowałem śluby były to jeszcze lata 80. Pamiętam, że pierwsze rolki filmu wołałem w koszmarnej chemii okresu Jaruzelksiego. Wszystko wyszło prześwietlone i spędziłem wiele godzin próbując odzyskać odpowiednie naświetlenie – co w końcu mi się udało. Dzisiaj te problemy są już tak odległe, że nawet z uśmiechem wspominam tamte chwile.
Teraz obok fotografii ślubnej, która jest najlepszym połączeniem mojej pasji i pracy – w zasadzie ciężko mówić o pracy kiedy sprawia mi ona tyle frajdy! – najbardziej lubię fotografię plenerową i długie spacery z moimi ukochanymi seterami. I oczywiście moją żoną.:-)

Mirosław Kercz

Od niedawna największa frajdę sprawia mi reportaż. Zawsze był mi bliski jednak niedawno zacząłem odkrywać go na nowo.

Canon czy Nikon?

Wydaje się to nieprawdopodobne ale u nas łączymy wysiłki canoniarza i nikoniarza. Wydawało by się że to mieszanka wybuchowa nie mająca możliwości istnienia. Jednak nam udaje zapanować się nad tym chaosem i niezmiennie tworzymy najlepsze zdjęcia.Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Youtube